Iepazīsti Rīgas apkaimes!

"Ceļojums uz Dzegužkalnu"

Dzegužkalns ir augstākais kalns Rīgas pilsētā, kura pakājē vijās senatnīgas Iļģuciema ieliņas, karmelītu ordeņa klosteris, alus darītava “Iļģuciems” un divas no senākajām Pārdaugavas muižiņām, kuru vecums iespējams krietni pārsniedz divus gadsimtus. To visu un daudz vēl ko citu tuvāk iepazīsim jau šajā svētdienā!

11.08.2019.  plkst. 10.00 tiksimies Jūrmalas gatves un Dzirciema ielas krustojumā pie degvielas uzpildes stacijas “Circle K” un vispirms dosimies apskatīt barona fon Zengbuša muižu, kā arī 20. gs. 30. gados celto Apsīša un Žukovska radiorūpnīcu.

Tālāk dosimies līdz bijušajai Pulka sētai, tad — Svētā Jura ciema vietai un Dzegužkalnam. Nordeķos redzēsim māju, kurā no 1891. – 1896. gadam dzīvojis komponists Emīls Dārziņš un Rīgas domkunga Vilhelma Kreslera itāļu renesanses stila formās celto savrupmāju, kā arī Nordeķu muižu. Tās pirmo īpašnieku — vēlāko Rīgas birģermeistaru — Hermani Viti Zviedrijas karalis Kārlis XII iecēla dižciltīgo kārtā, piešķirot fon Nordeka vārdu, no kura cēlies muižiņas nosaukums. Netālu no tās apskatīsim arhitekta Valtera Dambrāna projektēto lielisko bērnudārzu, ko rotā mākslinieces Martas Langes skulptūras.

Atpakaļceļā redzēsim Gerstenmeiera un Blaua muižas. Pārgājiens beigsies maršruta sākuma punktā – Dzirciema un Jūrmalas gatves krustojumā.

Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 10.08.2019. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: Ap 7 km. Ceļš ved pa ielām un gājēju celiņiem.

Dalībnieku atbildība:

Pārgājiens ieteicams dalībniekiem no 7 gadu vecuma. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

Satiksme no Rīgas centra: ar 1. tramvaju; 9. un 25. trolejbusu; 21., 30, 37., 38., 39., 41., 46., 54. autobusu līdz pieturai „Botāniskais dārzs”.

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot vietās, kur tas ir atļauts — netālu no LU Botāniskā dārza.

Pulcēšanās: 10:00 Jūrmalas gatves un Dzirciema ielas krustojumā pie degvielas uzpildes stacijas “Circle K”

Starts:  10:10

Finišs: Pārgājiens noslēdzas Jūrmalas gatves un Dzirciema ielas krustojumā pie degvielas uzpildes stacijas “Circle K” ap plkst. 13:00 —14:00.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz 10.08.2019. plkst. 23:00. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Dzegužkalnā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: aivars1314@inbox.lv

 .