Iepazīsti Pārdaugavas muižiņas!

"Ceļojums uz Dzegužkalnu"

Atkal sākusies ziema un laiks, kad dodamies iepazīt Pārdaugavas muižiņas. Pirmo reizi tās apceļojām gandrīz pirms gada. Tagad pagājis laiks, daudz kas ir mainījies un mums uzkrājušās jaunas zināšanas, tāpēc pasākums solās būt interesants.

Šajā svētdienā aplūkosim 5 muižiņas. Iepazīsimies ar Zengbuša, Fabrikanta,  Nordeķu, Blaua un Gerstenmeijera muižiņām, kā arī apskatīsim iespējamās Francena un Svētā Jura hospitāļa muižu vietas.  Ceļā redzēsim un iepazīsim daudz citu kultūrvēsturisko un dabas vērtību, tajā skaitā Rīgas augstāko kalnu — Dzegužkalnu!

08.12.2019.  plkst. 10.00 tiksimies Dzirciema ielā pie pieturas “Botāniskais dārzs” blakus degvielas uzpildes stacijai “Circle-K”.

Mūsu ceļā pirmais apskates objekts būs 20. gs. 30. gados celtā Apsīša un Žukovska radiorūpnīca. Tad Dārza ielā aplūkosim barona fon Zengbuša muižu. Ceļu turpināsim pa Slokas ielu. Aiziesim līdz piemineklim Brīvības cīņās kritušajiem Autotanku pulka karavīriem un bijušajai Pulka sētai. Noteikti uzkāpsim Rīgas augstākajā virsotnē Dzegužkalnā un kalna nogāzē sameklēsim iespējamo Francena muižas vietu. Pēc tam dosimies uz t.s. “Fabrikanta” muižiņu un Nordeķu muižu, ceļā apskatot māju, kurā no 1891. – 1896. gadam dzīvojis komponists Emīls Dārziņš, kā arī Rīgas domkunga Vilhelma Kreslera itāļu renesanses stila formās celto savrupmāju. No Nordeķiem iesim uz Gerstenmeiera un Blaua muižiņām. Maršruts noslēgsies pārgājiena sākuma punktā pie pieturas “Botāniskais dārzs”.

Izziņas pārgājiena mērķis tuvāk iepazīties ar Pārdaugavas kultūrvēsturisko mantojumu un dabas vērtībām.

Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 07.12.2019. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: Ap 7 km. Ceļš ved pa ielām un gājēju celiņiem.

Dalībnieku atbildība: Ieteicamais dalībnieku vecums no 10. Dalībniekiem vēlams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

Sabiedriskais transports: no/līdz pieturai “Botāniskais dārzs” 1.tramvajs, 21., 30., 37., 38., 41., 46., 54.  autobuss, 9., 25. trolejbuss

Privāto automašīnu īpašniekiem: var novietot vietās, kur tas ir atļauts.

Pulcēšanās: 10.00 Dzirciema un Jūrmalas gatves krustojumā pie pieturas “Botāniskais dārzs” – blakus degvielas uzpildes stacijai “Circle-K”

Starts:  10:10

Finišs: Ap 13.00 - 14.00

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz 07.12.2019. plkst. 23:00. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Dzegužkalnā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: aivars1314@inbox.lv

 .