Pārgājiens Maskavas Forštatē


Šo sestdien, 1. augustā dosimies pārgājienā pa Maskavas forštati - vienu no daudzveidīgākajiem Rīgas rajoniem.

Šeit Daugavas krastos kopš seniem laikiem dzīvo dažādas tautības, kuras izveidojušas neatkārtojamu, savdabīgu kultūras mantojumu. Jau no 17. gs. te līdzās latviešiem un vāciešiem mīt Rīgas senākā krievu kopiena – vecticībnieki. Iespējams, ka ceļā sastapsim arī baltkrievus, poļus, ortodoksālos ebrejus un armēņus. Katrai no ticībām šeit ir savi dievnami un īpatnēji pilsētvidē atstāti kultūras nospiedumi, kurus mēģināsim saskatīt.

Maršrutu sāksim pie tirdzniecības centra “Mols”. Gar Grebenščikova vecticībnieku draudzes lūgšanu namu dosimies uz senāko Maskavas forštates daļu pie Jēzus baznīcas. Tur apskatīsim senās noliktavas – spīķerus, bijušā Kolhoznieku nama, tagad – Zinātņu Akadēmijas, augstceltni un Vissvētās Dievmātes pasludināšanas baznīcu. Pēc tam dosimies uz Maskavas Forštates ziemeļu daļu, kur redzēsim Svētā Franciska katoļu baznīcu, Visu Svēto pareizticīgo baznīcu un cauri Klusajam dārzam iziesim uz Kalna ielu, pa kuru nonāksim Maskavas forštates austrumu daļā. Tur apskatīsim bijušo ebreju geto teritoriju un vairākus interesantus arhitektūras objektus.

Atceļā uz maršruta sākuma punktu apskatīsim Maskavas un Jersikas un Mazās Kalnu ielas vēsturisko apbūvi. Redzēsim Sarkano kalniņu un Siena tirgu un sajutīsim īstu Maskavas forštates gaisotni, kādu neatradīsim nekur citur. Ceļā uzzināsim daudz interesantus faktus arī par citām šeit nepieminētām vietām.

Pārgājiens daļēji atkārtos iepriekš notikušo pārgājienu, tikai šoreiz tas būs ar dažām izmaiņām un detalizētāk aplūkos arī vairākus citus objektus, kurus laika trūkuma dēļ agrāk neapskatījām.

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 31.07.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: Aptuveni 7 km. Ceļš vedīs pa ielām.
  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi, sviestmaizes un dzērieni pusdienu pauzei.

  • Satiksme no Rīgas centra: 7. tramvajs līdz pieturai “Mazā Kalna iela”.
  • Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot vietās, kur tas ir atļauts.
  • Pulcēšanās: 10:00 pie tirdzniecības centra “Mols” ieejas (blakus RIMI reklāmai).
  • Starts: 10:10
  • Finišs: Pārgājiens noslēgsies pie tirdzniecības centra “Mols” laikā no plkst. 14:00 - 15:00
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz pārgājiena priekšvakaram plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība: Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši.

Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS Maskavas forštatē!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: aivars1314@inbox.lv

 .