Ceļojums uz Čiekurkalnu


Vai zināt, kur atrodas Čiekurkalns?

Nostāsti min vairākas vietas. Svētdien mēģināsim tās apskatīt un noskaidrot, kur tad ir visīstākais Čiekurkalns. 20. gadsimta sākumā par Čiekurkalnu sāka saukt veselu pilsētas rajonu, kas bija izveidojies uz bijušās Šreienbuša muižas zemes. Līdz tam Rīgas oficiālās kartēs un plānos šo “mazpilsētiņu – lielpilsētā” tā arī sauca pēc muižas vārda – Šreienbuša.

Svētdien 16. februārī 10:00 pulcēsimies pie 11. tramvaja pieturas „Brasas stacija” un dosimies iepazīt Čiekurkalnu!

Rajons līdz šodienai spējis saglabāt savu auru, lai gan dažās vietās 20. gs. 80. gados to skārusi arī padomju modernās pilsētbūvniecības ekspansija. Vairākas Čiekurkalna ieliņas, kuras šeit sauc par šķērslīnijām, ir saglabājušas vēsturisko bruģi, bet uz māju sienām redzami, 20. gs. sākumā un vidū izgatavotu, reklāmu fragmenti.

Čiekurkalnā līdzās kolorītām mazpilsētām raksturīgām ainavām ieraudzīsim arī arhitektūras šedevrus – Vilhelma Bokslafa projektēto ūdenstorni, Reinholda Šmēlinga un Alfrēda Grīnberga projektētās skolas, kā arī Misiones draudzes Dievnamu, kuru būvinženieris Oļģerts Miķelsons izdaiļojis ar slavenā arhitekta Antonio Gaudi stilam raksturīgiem elementiem. Šīs spožākās kultūrvēstures pērles un vēl daudz citu uzmanību saistošu objektu mūs gaida!


Pārgājienu vadīs vēsturnieks, kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 15.02.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: Ap 6 km. Ceļš vedīs pa ielām, gājēju celiņiem un taciņām.

  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

  • Satiksme no Rīgas centra: 11. tramvajs līdz pieturai „Brasas stacija”.
  • Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot vietās, kur tas ir atļauts. Atgriešanās pārgājiena sākuma punktā ar 11. tramvaju no pieturas “Gaujas iela” vai kājām.
  • Pulcēšanās: 10:00 Pie 11. tramvaja pieturas „Brasas stacija”.
  • Starts: 10:10
  • Finišs: Pārgājiens noslēgsies ap 14:00 pie 11 tramvaja pieturas “Gaujas iela”.
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz pārgājiena priekšvakaram plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 7 gadiem. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS Čiekurkalnā!


Ja laikus nesaņemat apstiprinājumu pēc pieteikšanās anketas izsūtīšanas, neuztraucieties! Dalība ir neiespējama tikai gadījumā, ja pieteikšanās anketas vietā ir paziņojums, ka reģistrācija ir pārtraukta. Pēc pieteikuma izsūtīšanas varat piedalīties.


Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: aivars1314@inbox.lv

 .